Dodaj firmę add

Raport Hydrogen Europe:Długoterminowe perspektywy zeroemisyjnego transportu

Hydrogen Europe z dumą ogłosił publikację swojego najnowszego raportu: „Długoterminowe perspektywy na mobilność bezemisyjną”. ‘Long-term outlook on zero-emission mobility’. Wykorzystując zagregowane dane pochodzące z odpowiedzi 99 członków Hydrogen Europe zainteresowanych sektorem transportu, raport zawiera analizy i prognozy dotyczące rozwoju europejskiego transportu  bezemisyjnego od chwili obecnej do 2050 r.

Respondenci przedstawili swoją obecną sytuację jak i prognozy  w zakresie bezemisyjnego transportu, pozwalając na głębsze zrozumienie  miejsca w jakim Europa znajduje się obecnie. Następnie podkreślili swoje oczekiwania co do roli kluczowych dostępnych technologii – w tym czystego wodoru – w długoterminowej redukcji emisji w sektorze transportu, wymieniając główne wąskie gardła, które obecnie utrudniają ich wdrażanie. W podsumowaniu raportu przedstawiono zalecenia dotyczące rozwiązania tych problemów, odnosząc się do głównych priorytetów regulacyjnych i finansowych, którymi należy się zająć, aby zapewnić zachęcające warunki dla wdrażania wodoru.

Dla transportu dalekobieżnego wodór sprężony do 700 barów jest najodpowiedniejszym rozwiązaniem dla 80,6% respondentów; 70,3% uważa za najlepszy wodór ciekły H2. W odniesieniu do autobusów miejskich Tymczasem mniej więcej taki sam odsetek respondentów poparł przydatność akumulatorów (62,4%) i H2 sprężonego do 350 barów (62,8%). W żegludze zdecydowanie preferowanym wyborem dla masowców i kontenerowców były e-paliwa, przy czym odpowiednio 48,6% i 51,4% respondentów stwierdziło, że są one „idealnie dopasowane”.

Raport stanowi przydatne spojrzenie na poglądy niektórych liderów europejskich sektorów mobilności lub z nią sąsiadujących, wskazując w ten sposób prawdopodobny kierunek i kształt nacisku na transport zeroemisyjny, począwszy od samochodów osobowych po komercyjne odrzutowce; ten kompleksowy przegląd pozwolił na identyfikację najbardziej obiecujących technologii w zależności od rodzaju transportu.